Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat

Posty: 301

Puchar Świata:
Mocni Niemcy, kapitalna walka o wygraną

W niedzielę odbył się drugi konkurs w Lillehammer. Ponownie nie zabrakło emocji.

Już w kwalifikacjach kibice mogli oglądać długie skoki, a przypomnijmy, że czołowa "10" PŚ nie bierze w nich udziału. Wygrał je Martin Koch, który skoczył 139,5 metra. Drugi był Kamil Stoch (135m.), a trzeci Johan Erikson (134.5m.).

W pierwszej serii zobaczyliśmy prawdziwy show w wykonaniu Niemców. Bardzo dalekie skoki oddali Schmitt, Neumayer oraz Spaeth którzy zajmowali po I serii odpowiednio 1, 2 i 3 miejsce. Niewiele gorzej skoczyli pozostali Niemcy którzy zajmowali 7 i 8 miejsce. Do niespodzianek z całą pewnością można zaliczyc wysokie bo 13 miejsce Wesleya Savilla z Kanady.

Druga seria była jeszcze bardziej elektryzująca niż pierwsza. Bardzo dużo skoczków oddało skoki ponad 130 metrowe. Zaskoczenie I serii, czyli Savill ostatecznie zajął 21 miejsce (i tak dobrze jak na tego skoczka). Z Niemców Spaeth i Hocke oddali gorsze skoki, lecz pozostali spisali się bardzo dobrze. Walka o wygraną była niezwykle emocjonująca. Wpierw Anders Jasobsen oddał skok na odległość 139,5 metra. Później skoczył Koch i na belce zasiadł Schliri. Również pofrunął daleko (137m.) lecz nie zdołał wyprzedzić Andersa. Ostatni skok w konkursie oddał prowadzący po I serii Martin Schmitt. Skoczył również pod 140m. (138m.) i to starczyło aby wygrać i założyć żółtą koszulkę lidera Pucharu Świata w skokach narciarskich.
Tytuł 'man of the day' przyznano Romanowi Koudelce.

Przed świętami czeka nas jeszcze jeden konkurs. 22 grudnia skoczkowie
zawitają w Rosji.

Puchar Kontynentalny:
Niemcy ponownie mocni

W cieniu Pucharu Świata w Norwegii odbyły się zawody PK w Kuopio. W sobotę w Libercu dominowali Niemcy. Nie inaczej było i dziś. 4 z nich znalazło się w czołowej "10" konkursu. Tym razem jeden z nich stanął na podium. Był to Pascal Bodmer. Zaraz za nim uplasował się Felix Schoft. Dobrze w konkursie spisali się również Austriacy. Andi Kofler wygral konkurs, a dwaj jego koledzy zajęli 7 i 8 miejsce. 2 miejsce na podium zajął młody talent ze Słowenii Peter Prevc. Zwycięzca z Liberca Kalle Keituri zajął 19 miejsce.