Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat

Dołączył: 21 Lis 2009
Posty: 301

Puchar Świata:
Dominacja Austriaków

19 grudnia odbyły się pierwsze zawody Pucharu Świata w norweskim Lillehammer. Do kwalifikacji przystąpiło 70 zawodników w 14 krajów. Wygrał je Roman Koudelka z Czech. Drugi był Kamil Stoch, a trzeci Tom Hilde.

Konkurs zaczął się w bardzo dobrych warunkach wietrznych. Wiało z prędkością 1,5 - 4 m/s. Wielu zawodników przekraczało 130 metrów. Na półmetku prowadził Morgenstern, drugi był Vasilliev, trzeci Loitzl. Warto zwrócić szczególną uwagę na 5 miejsce Sevoie, 8 Aaraasa oraz 10 Eriksona.

W II serii wiatr się odwrócił, większość zawodników miała wiatr w plecy,
lecz zdarzały się podmuchy pod narty. Seria ta była absolutną dominacją Austriaków. W końcowej klasyfikacji, aż 5 z nich uplasowało się w TOP6 konkursu. Jedynym zawodnikiem z poza Austrii w TOP6 był Dmitry Vassiliev. Zajął bardzo dobre 2 miejsce. Prowadzenie po I serii utrzymał Thomas Morgenstern, a podium uzupełnił Markus Eggenhofer, który awansował z 13 miejsca. Tytuł 'man of the day' przypadł Morgiemu.

Puchar Kontynentalny:
Dobry występ Niemców

W czeskim Libercu odbyły się kolejne zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego. W kwalifikacjach wzięło udział 85 zawodników.

W konkursie zabłysnęli Niemcy. W prawdzie żaden z nich nie znalazł się na podium, ale w czołowej 10 konkursu zobaczyliśmy aż 5 z nich. Najlepsze miejsce zdobył Pascal Bodmer, który uplasował się na 4 pozycji. Na podium stanęli: 1 - Kalle Keituri, 2 - Andreas Kofler, 3 - Krzysztof Miętus.

Fis CUP:
Polacy nie zawiedli

Fis CUP zawitał do Polski. Dnia 19.12 odbyły się zawody na skoczni w Wiśle. Do kwalifikacji przystąpiło bardzo dużo, bo aż 99 zawodników.

W konkursie bardzo dobrze zaprezentowali się Polacy. 5 z nich awansowało do II serii, ale zajęli bardzo dobre lokaty. W czołowej "10" znaleźli się Maciej Kot (zwycięzca), Stefan Hula (5 miejsce), Grzegorz Miętus (8 ). Jeszcze lepiej zaprezentowali się zawodnicy z Kazachstanu. Aż 4 z nich znalazło się w TOP10. Najlepiej z nich skakał Nikolay Karpenko, który uplasował się na najniższym stopniu podium. Jego koledzy z drużyny zalęli odpowiednio miejsca: 5,6,9, ale warto dodać że Kazachstan wystawił bardzo mocny, o ile nie najmocniejszy skład. 2 miejsce wyskakał Sebastian Colloredo, który prowadził po serii I.

__________________________________________________________

Zachęcam do komentowania newsów. Będę starał się pisać coraz lepsze relacje.

Ostatnio zmieniony przez adikol516 dnia Nie 12:18, 20 Gru 2009, w całości zmieniany 1 raz
PostWysłany: Nie 12:18, 20 Gru 2009